seahub - en to ca translation catalogue (913 entries)

en: 
        Sometimes you and your friends may edit the same file at the same time. Your changes may conflict with each other's. In this case, Seafile would keep your version unchanged, while save your friends' versions as "conflict files". A conflict file's name ends with its author's email address, plus the current time, e.g. test.txt (name@example.com 2013-10-01-00-12-24).
ca: 
    Quan dos usuaris editen un fitxer simultàniament pot ser que existeixi un conflicte entre les dues versions. En aquest cas, el Seafile deixarà la seva versió sense modificar i guardarà la versió de l'altre usuari a "Conflictes de fitxers". Aquests fitxers es reanomenen afegint el correu electrònic de l'autor i l'hora de l'edició. Ex: text.txt (name@example.com 2013-10-01-00-12-24).
    ⇥

en:  is not supported. File extensions can only be
ca: Aquest format no és vàlid. El fitxer ha de tenir una extensió

en:  is not supported. Please choose an image file.
ca: Aquest format no és vàlid. Seleccioneu una imatge.

en:  is too large. Allowed maximum size is 1MB.
ca: És massa gran. El màxim permès és de 1MB

en: "%s" is not a valid name
ca: El nom "%s" no és vàlid

en: %(amount)s replies
ca: %(amount)s respostes

en: %(days)d day ago | %(days)d days ago
ca[0]: Fa %(days)d dia
ca[1]: Fa %(days)d dies

en: %(ext)s is an invalid file extension. Authorized extensions are : %(valid_exts_list)s
ca: La extensió %(ext)s no és vàlida. Les vàlides són: %(valid_exts_list)s

en: %(hours)d hour ago | %(hours)d hours ago
ca[0]: Fa %(hours)d hora
ca[1]: Fa %(hours)d hores

en: %(minutes)d minute ago | %(minutes)d minutes ago
ca[0]: Fa %(minutes)d minut
ca[1]: Fa %(minutes)d minuts

en: %(seconds)d second ago | %(seconds)d seconds ago
ca[0]: Fa %(seconds)d segon
ca[1]: Fa %(seconds)d segons

en: %(user)s has shared a file named <a href='%(href)s'>%(file_name)s</a> to you.
ca: %(user)s t'ha compartit el fitxer <a href='%(href)s'>%(file_name)s</a>.

en: %(user)s has shared a library named <a href='%(href)s'>%(repo_name)s</a> to you.
ca: %(user)s ha compartit la llibreria <a href='%(href)s'>%(repo_name)s</a> amb vós.

en: %(user)s want to join to Group "%(group_name)s", here is the verification message:
ca: %(user)s volen unir-se al grup "%(group_name)s", aquest és el missatge de verificació:

en: %s is already in your contacts.
ca: Ja teniu %s al llistat de contactes.

en: %s is not a valid email.
ca: %s no és un correu electrònic vàlid.

en: %s successfully deleted.
ca: S'ha eliminat %s.

en: 's Version History
ca:  versió d'historial

en: 's trash
ca:  brosa

en: (at least %(repo_password_min_length)s characters)
ca: (longitud mínima de %(repo_password_min_length)s caràcters)

en: (current notification)
ca: (notificació actual)

en: (current version)
ca: (versió actual)

en: (forgot password)
ca: (contrasenya oblidava)

en: 1. Select a disk partition to store local Seafile data
ca: 1. Seleccioneu una partició de disc per guardar les dades localment.

en: 2. Add an account
ca: 2. Afegiu una compte

en: 4. (Optional) Create a library
ca: 4. (Opcional) Crea una llibreria

en: <a href="%(user_url)s">%(avatar_creator)s</a> has updated their avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.
ca: <a href="%(user_url)s">%(avatar_creator)s</a> ha actualitzat el seu avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.

en: <span id="pdf-page"><label for="page-number">Page</label> <input type="number" id="page-number" value="1" min="1"></input> / <span id="page-nums"></span></span>
ca: <span id="pdf-page"><label for="page-number">Pàgina</label> <input type="number" id="page-number" value="1" min="1"></input> / <span id="page-nums"></span></span>

en: A blank line matches no files.
ca: Una línia en blanc no concorda amb cap fitxer.

en: A library can be made public in its settings page.(Not implemented yet)
ca: A la pàgina de configuració podeu fer pública la llibreria. (encara està pendent d'implementació)

en: A line starting with # serves as a comment.
ca: Un línia que comença per # és un comentari.

en: A user with this email already
ca: Ja existeix un usuari amb aquest correu electrònic

en: About me:
ca: Sobre mi:

en: Activating..., please wait
ca: Activant... espereu.

en: Active
ca: Actiu

en: Activities
ca: Activitat

en: Add
ca: Afegeix

en: Add Admins
ca: Afegeix administradors

en: Add Contacts
ca: Afegiu contactes

en: Add Files
ca: Afegeix fitxers

en: Add Members
ca: Afegeix membres

en: Add a discussion...
ca: Afegeix un missatge...

en: Add a reply...
ca: Afegeix una resposta...

en: Add administrators
ca: Afegeix administradors

en: Add an account on your private Seafile server or our public server.
ca: Afegeix un compte al teu servidor Seafile privat o al nostre servidor públic.

en: Add files
ca: Afegeix fitxers

en: Add members
ca: Afegeix membres

en: Add new notification
ca: Afegeix una notificació

en: Add to contacts
ca: Afegeix als contactes

en: Add your contacts so you can quickly share libraries and send file shared link.
ca: Afegiu nous contactes per compartir llibreries més fàcilment

en: Added
ca: Afegit

en: Added %(file)s
ca: %(file)s afegides

en: Added directory
ca: S'ha afegit el directori

en: Admin
ca: Administra

en: Admins
ca: Administradors

en: After a file library is deleted on the website, the library downloaded to your computer won't be deleted. But it won't be synced with the website any more.
ca: Un cop eliminada una llibreria a la web, aquesta no serà eliminada dels seus terminals però ja no se sincronitzarà més.

en: After a file library is deleted on your computer, the library on the website won't be deleted. You may download and sync it again later.
ca: Eliminar una llibreria del seu terminal no comporta que la llibreria a la web s'elimini. D'aquesta manera, en un futur podrà tornar a sincronitzar-la.

en: After creating a group, you can add members and share libraries into it.
ca: Després de crear un grup podeu afegir-hi membres i compartir-hi llibreries.

en: After login, you can post discussions and add replies.
ca: Si inicieu sessió podreu respondre i publicar missatges.

en: Align Left (Ctrl/Cmd+L)
ca: Alineació esquerra (Ctrl/Cmd+L)

en: Align Right (Ctrl/Cmd+R)
ca: Alineació a la dreta (Ctrl/Cmd+R)

en: All
ca: Tots

en: All Groups
ca: Tots els grups

en: All Notifications
ca: Totes les notificacions

en: All Organizations
ca: Totes les organitzacions

en: All Public Links
ca: Tot els enllaços públics

en: All file types
ca: Tot tipus de fitxers

en: An activation email has been sent. Please check your email and click on the link to activate your account.
ca: Li hem enviat un correu electrònic amb un enllaç que heu de clicar per tal d'activar el seu compte.

en: An error occurs during file transfer
ca: S'ha produït un error al transferir el fitxer

en: Are you sure you want to delete these selected items?
ca: Esteu segur que voleu eliminar els elements seleccionats?

en: Are you sure you want to quit this group?
ca: Esteu segur que voleu abandonar aquest grup?

en: Are you sure you want to restore this library?
ca: Esteu segur que voleu restaurar la llibreria?

en: Argument is not valid
ca: El paràmetre no és vàlid

en: Argument missing
ca: Falta un paràmetre

en: Argument missing.
ca: Falten paràmetres.

en: Audio
ca: So

en: Auto merge by seafile system
ca: Sincronització automàtica de seafile

en: Avatar Change
ca: S'ha actualitzat el avatar

en: Avatar for %s
ca: Avatar de %s

en: Back to Library
ca: Torna a la llibreria

en: Back to file versions
ca: Torna a les versions del fitxer

en: Back to modification history
ca: Torna a la actualització de l'historial

en: Back to snapshots
ca: Torna a les captures

en: Bad url format
ca: El URL no és correcte

en: Basic Info
ca: Informació bàsica

en: Blockquote
ca: Bloc destacat

en: Blockquote <blockquote> Ctrl+Q
ca: Bloc destacat <blockquote> Ctrl+Q

en: Bold (Ctrl/Cmd+B)
ca: Negreta (Ctrl/Cmd+B)

en: Bullet list
ca: Llista

en: Bulleted List <ul> Ctrl+U
ca: Llista <ul> Ctrl+U

en: Can not copy directory %(src)s to its subdirectory %(des)s
ca: No es pot copiar el directori %(src)s al seu subdirectori %(des)s

en: Can not move directory %(src)s to its subdirectory %(des)s
ca: No és possible moure el directori %(src)s al subdirectori %(des)s

en: Can not remove myself
ca: No és possible eliminar el seu propi usuari

en: Can't view this library
ca: No es pot visualitzar aquesta llibreria

en: Cancel
ca: Cancela

en: Cancel All
ca: Cancel·la-ho tot

en: Center (Ctrl/Cmd+E)
ca: Centra (Ctrl/Cmd+E)

en: Change
ca: Canvia

en: Change password: %s
ca: Modifiqueu la contrasenya: %s

en: Changed library name or description
ca: S'ha canviat el nom o descripció de la llibreria

en: Choose Default Library
ca: Seleccioneu la llibreria per defecte

en: Choose a file
ca: Tria un fitxer

en: Choose default library:
ca: Seleccioneu una llibreria per defecte:

en: Clear
ca: Buida

en: Click to choose
ca: Clica per seleccionar

en: Client
ca: Terminal

en: Close
ca: Tanca

en: Code Sample <pre><code> Ctrl+K
ca: Mostra de codi <pre><code> Ctrl+K

en: Confirm Password
ca: Confirmeu la contrasenya

en: Confirm Password:
ca: Confirmeu la contrasenya:

en: Contacts
ca: Llista de contactes

en: Continue editing
ca: Continua editant

en: Copy
ca: Còpia

en: Copy Directory
ca: Copia el directori

en: Copy File
ca: Copia el fitxer

en: Copy selected directories/files to:
ca: Copia els fitxers/directoris seleccionats a:

en: Count
ca: Compte

en: Create
ca: Crea

en: Create At
ca: Creat el

en: Create At / Last Login
ca: Alta / Última sessió

en: Create Time
ca: Crea una data

en: Create Wiki
ca: Crea una wiki

en: Create Wiki Now
ca: Crea una wiki

en: Create a file library directly inside the group workspace.
ca: Crea una llibreria de fitxers dins de l'espai de treball del grup.

en: Create at:
ca: Creat el:

en: Created library
ca: S'ha creat la llibreria

en: Creating...
ca: Creant...

en: Creator
ca: Autor

en: Creator:
ca: Creador:

en: Current Library
ca: Llibreria actual

en: Current Path:
ca: Ruta actual:

en: Current Path:
ca: Ruta actual:

en: Current avatar:
ca: Avatar actual:

en: Current path:
ca: Ruta actual:

en: Custom file types
ca: Certs tipus de fitxers

en: Database
ca: base de dades

en: Decrypt library error
ca: S'ha produït un error al desencriptar la llibreria

en: Decrypting...
ca: Desencriptant...

en: Default Library
ca: Llibreria per defecte

en: Default Library Setting
ca: Configuració de la llibreria per defecte

en: Default library is the default place to store your personal documents and pictures.
ca: La llibreria per defecte és la llibreria on es guardaran els documents i les imatges personals.

en: Delete
ca: Elimina

en: Delete Account
ca: Elimina el compte

en: Delete Contact
ca: Elimina el contacte

en: Delete Group
ca: Elimina el grup

en: Delete Items
ca: Elimina els elements

en: Delete Member
ca: Elimina membre

en: Delete Notification
ca: Elimina la notificació

en: Delete Page
ca: Elimina la pàgina

en: Delete These
ca: Elimina això

en: Delete Time
ca: Elimina la data

en: Delete User
ca: Elimina l'usuari

en: Delete succeeded.
ca: S'ha eliminat correctament.

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Deleted %(file)s
ca: %(file)s eliminades

en: Deleted directories
ca: Directoris eliminats

en: Deleted files
ca: Fitxers eliminats

en: Deleted library %(library_name)s
ca: S'ha eliminat la llibreria %(library_name)s

en: Deleting a file library
ca: Eliminant una llibreria de fitxers

en: Deleting a library
ca: Eliminant la llibreria

en: Demo account can not be deleted.
ca: La compte de demostració no es pot eliminar.

en: Department
ca: Departament

en: Department:
ca: Departament:

en: Description
ca: Descripció

en: Description can't be empty
ca: La descripció és obligatòria

en: Description is required
ca: La descripció és obligatòria

en: Description is required.
ca: La descripció és obligatoria.

en: Description is too long (maximum is 100 characters)
ca: La descripció és massa llarga (màxim de 100 caràcters)

en: Destination path is too long for %s.
ca: La ruta de destí és massa llarga per %s.

en: Destination path is too long.
ca: La ruta de destí és massa llarga.

en: Detail
ca: Detalls

en: Details
ca: Detalls

en: Diff
ca: Diferències

en: Directory
ca: Directori

en: Directory Name
ca: Nom del directori

en: Directory download is not supported in this library.
ca: En aquesta llibreria no es poden descarregar directoris.

en: Directory icon
ca: Icona del directori

en: Discard
ca: Descarta

en: Discussion
ca: Missatges

en: Dismiss
ca: Ignora

en: Dismiss Group
ca: Abandona el grup

en: Document convertion failed.
ca: S'ha produït un error al convertir el document.

en: Don't keep history
ca: No conservis l'historial

en: Done!
ca: Finalitzat

en: Download
ca: Descarrega

en: Download Link
ca: Enllaç de descarrega

en: Download Links
ca: Enllaços descarregues

en: Download and Sync
ca: Descarrega i sincronitza

en: Downloading...
ca: Descarregant dades...

en: Draft Available
ca: Esborrany disponible

en: Draft saved.
ca: S'ha guardat un esborrany.

en: Draft successfully loaded
ca: S'ha carregat l'esborrany

en: Duplicated filename
ca: Nom de fitxer duplicat

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Contact
ca: Edita el contacte

en: Edit Page
ca: Edita la pàgina

en: Edit failed.
ca: No s'ha pogut actualitzar.

en: Edit online is not offered for this type of file.
ca: Aquest tipus de fitxer no es pot editar a la web.

en: Edit succeeded
ca: S'ha actualitzat

en: Edit succeeded, an email has been sent.
ca: S'ha editat i enviat un correu electrònic.

en: Edit succeeded, but failed to send email, please check your email configuration.
ca: S'ha editat però no s'ha pogut notificar per correu electrònic. Revisa la configuració del correu.

en: Editing Help
ca: Ajuda d'edició

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email %s is not valid.
ca: El correu electrònic %s no és vàlid.

en: Email address
ca: Correu electrònic

en: Email cannot be blank
ca: El correu electrònic és obligatori

en: Email is not longer than 512 characters
ca: El correu electrònic no pot ser de més de 512 caràcters

en: Email is required
ca: El correu electrònic és obligatori

en: Email is required.
ca: El correu electrònic és obligatori

en: Email: %(email)s
ca: Correu electrònic: %(email)s

en: Emails or Groups, Seperated by ','
ca: correus electrònics o grups separats per ','

en: Emails, Seperated by ','
ca: Correus electrònics separats per ','

en: Emphasis <em> Ctrl+I
ca: Cursiva <em> Ctrl+I

en: Empty
ca: Buit

en: Empty file upload result
ca: S'ha pujat un fitxer buit

en: Enable Modules
ca: Activa mòduls

en: Enable sub-library
ca: Activa la sub-llibreria

en: Encoding:
ca: Codificant:

en: Encrypt
ca: Encripta

en: Encrypted Libraries
ca: Llibreries encriptades

en: Encrypted Libraries Setting
ca: Configuració de les llibreries encriptades

en: Encrypting a file library
ca: Encriptant la llibreria

en: Encrypting a library
ca: Encriptant la llibreria

en: Encrypting the file...
ca: Encriptant el fitxer...

en: Enter
ca: Entra

en: Enter a valid e-mail address.
ca: Introduïu un correu electrònic vàlid.

en: Enter this
ca: Introduïu això

en: Error when encrypting.
ca: S'ha produït un error al encriptar.

en: Error: no head commit id
ca: Error: falta el identificador del "head commit"

en: Error: no path.
ca: Error: Ruta de fitxer errònia.

en: Error: the group does not exist.
ca: El grup no existeix.

en: Error: the library does not exist.
ca: La llibreria no existeix.

en: Error: wrong group id
ca: L'identificador de grup no és correcte

en: Error: you are not in group %s.
ca: Vós no pertany al grup %s.

en: Example
ca: Exemple

en: Excluding files
ca: Excloent fitxers

en: Excluding files/folders from syncing
ca: S'exclouen fitxers/directoris de la sincronització

en: Exit System Admin
ca: Surt de l'administrador de sistema

en: Extended Syntax for Wiki
ca: Sintaxi avançada pel wiki

en: Failed to activate: user does not exist.
ca: No existeix l'usuari i no s'ha pogut activar.

en: Failed to add %s to contacts.
ca: Error al afegir %s a la llista de contactes

en: Failed to add member to group
ca: No s'ha pogut afegir un nou membre al grup

en: Failed to add, %s is not a valid email.
ca: %s no és un correu electrònic vàlid.

en: Failed to add, %s is not registerd.
ca: No s'ha afegit %s perquè no és un usuari registrat.

en: Failed to add, %s is not registrated.
ca: No s'ha afegit %s perquè no és un usuari registrat.

en: Failed to create
ca: No s'ha pogut crear

en: Failed to create group
ca: No s'ha pogut crear el grup

en: Failed to create home page. Please retry later
ca: S'ha produït un error al crear la pàgina. Proveu més tard

en: Failed to create org group.
ca: No s'ha pogut crear aquest grup en l'organització

en: Failed to create wiki page. Please retry later.
ca: No s'ha pogut crear la pàgina. Proveu més tard.

en: Failed to create: internal error.
ca: No s'ha pogut crear.

en: Failed to create: the group does not exist.
ca: Error: El grup no existeix.

en: Failed to create: you are not in the group.
ca: Error: Vós no pertany al grup.

en: Failed to deactivate: user does not exist.
ca: L'usuari no existeix, no s'ha pogut desactivar.

en: Failed to delete file.
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer.

en: Failed to delete:
ca: No s'ha eliminat:

en: Failed to delete: the user does not exist
ca: No s'ha pogut eliminar: l'usuari no existeix

en: Failed to edit library information.
ca: No s'ha pogut editar la informació de la llibreria.

en: Failed to edit profile
ca: No s'ha pogut editar el perfil

en: Failed to get file block list
ca: No s'ha pogut obtenir els blocs del fitxer

en: Failed to post reply.
ca: No s'ha pogut publicar la resposta

en: Failed to refresh the CAPTCHA, please try again later.
ca: No s'ha pogut carregar el CAPTCHA, torna-ho a provar.

en: Failed to remove share
ca: No s'ha pogut eliminar la compartició

en: Failed to rename group, group name can only contain letters, numbers or underscore
ca: No s'ha pogut reanomenar el grup. El nom de grup ha d'estar format només per lletres, nombres i '_'

en: Failed to reset password: this link is no longer available.
ca: No s'ha reinicialitzat la contrasenya: aquest enllaç ja ha caducat.

en: Failed to reset password: user does not exist
ca: L'usuari no existeix i no s'ha pogut reinicialitzar la contrasenya

en: Failed to revoke admin: the user does not exist
ca: L'usuari no existeix i no s'ha revocat el permís d'administrador

en: Failed to save draft, exceeded max quota
ca: No s'ha pogut guarda l'esborrany, s'ha excedit el limit d'espai disponible

en: Failed to save settings on server
ca: No s'ha pogut guardar la configuració al servidor

en: Failed to send email, email service is not properly configured, please contact administrator.
ca: No s'ha pogut enviar el correu. El servei de missatgeria no està ben configurat, aviseu l'administrador.

en: Failed to send email, please contact administrator.
ca: No s'ha pogut enviar el correu. Aviseu l'administrador.

en: Failed to send message to %s, user not found.
ca: No s'ha pogut enviar un missatge, %s no és un usuari registrat.

en: Failed to set admin: the user does not exist
ca: L'usuari no existeix i no s'ha pogut establir com administrador

en: Failed to set default library.
ca: No s'ha pogut definir la llibreria per defecte.

en: Failed to share "%s", no enough quota. <a href="http://seafile.com/">Upgrade account.</a>
ca: No té espai suficient per compartir "%s". <a href="http://seafile.com/">Actualitzi el compte.</a>

en: Failed to share to "%s", user not found.
ca: No s'ha pogut compartir amb "%s" perquè no consta com a usuari registrat.

en: Failed to share to all members, please try again later.
ca: No s'ha pogut compartir amb tots els membres. Torneu-ho a provar més tard.

en: Failed to transfer, invalid arguments.
ca: No s'ha transferit perquè el paràmetres no són vàlids.

en: Failed to transfer, user %s not found
ca: No s'ha transferit perquè no s'ha trobat l'usuari %s

en: Failed to unshare "%s".
ca: No s'ha pogut deixar de compartir "%s".

en: Failed to unshare the library, as it does not exist.
ca: No es pot deixar de compartir la llibreria perquè no existeix.

en: Failed to unshare: the group doesn't exist.
ca: No s'ha pogut deixar de compartir perquè el grup no existeix.

en: Failed.
ca: Error.

en: Failed. Please check the network.
ca: Error. Verifiqueu la connexió a la xarxa

en: Failed：%s
ca: Error: %s

en: Featured File Type
ca: Tipus de fitxer destacat

en: File
ca: Fitxer

en: File Collaboration Team Organization
ca: Equip d'organització de fitxers

en: File Name
ca: Nom de fitxer

en: File conflicts
ca: Conflictes de fitxers

en: File does not exist
ca: El fitxer no existeix

en: File is too big
ca: El fitxer és massa gran

en: File is too small
ca: El fitxer és massa petit

en: File size should be smaller than %(max_file_size)s
ca: La mida del fitxer no pot superar %(max_file_size)s

en: File size surpasses %s, can not be opened online.
ca: El fitxers és més gran de %s i no es pot obrir a la web.

en: File size surpasses the limit
ca: La mida del fitxer supera el màxim permès

en: Filename contains invalid character
ca: El nom del fitxer conté caràcters no vàlids

en: Files
ca: Fitxers

en: Files - Share
ca: Fitxers - Compartit

en: Files in this library can not be viewed online.
ca: Els fitxers d'aquesta llibreria no es poden mostrar a la web

en: Files will be decrypted in the server before being sent to you.
ca: Els fitxers s'han de desencriptar.

en: Files will be decrypted in your browser when you download them.
ca: Els fitxers es desencriptaran al teu navegador al descarregar-se.

en: Filetype not allowed
ca: Aquest tipus de fitxer no està permès

en: Folders
ca: Directoris

en: Folders - Share
ca: Directoris - Compartit

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font Color
ca: Color de la lletra

en: Font Size
ca: Mida de la lletra

en: From
ca: De

en: From Others
ca: Dels altres

en: Full Screen
ca: Pantalla completa

en: Generate
ca: Genera

en: Group
ca: Grup

en: Group Name
ca: Nom del grup

en: Group does not exist
ca: Aquest grup no existeix

en: Group is full
ca: Aquest grup està ple

en: Group name can only contain letters, numbers or underscore
ca: El nom del grup ha d'estar format per lletres, nombres i '_'

en: Group name can't be empty
ca: El nom de grup és obligatori

en: Group name is too long (maximum is 255 characters)
ca: El nom de grup és massa llarga (màxim de 255 caràcters)

en: Group:
ca: Grup:

en: Groups
ca: Grups

en: HTTPError: failed to open file online
ca: HTTPError: no s'ha pogut obrir el fitxer

en: Has not accepted invitation yet
ca: Encara no ha acceptat la invitació

en: Header
ca: Destacat

en: Heading
ca: Destacat

en: Heading <h1>/<h2> Ctrl+H
ca: Destacat <h1>/<h2> Ctrl+H

en: Help
ca: Ajuda

en: Hide replies
ca: Oculta les respostes

en: History
ca: Historial

en: History you specified does not exist
ca: L'historial que heu especificat no existeix

en: Home
ca: Inici

en: Horizontal Rule <hr> Ctrl+R
ca: Línia horitzontal <hr> Ctrl+R

en: How to view encrypted libraries online:
ca: Com visualitzar llibreries encriptades a la web:

en: Huge
ca: Gran

en: Hyperlink
ca: Enllaç

en: Hyperlink <a> Ctrl+L
ca: Enllaç <a> Ctrl+L

en: If the pattern ends with a slash, it would only match a folder. In other words, foo/ will match a folder "foo" and paths underneath it, but will not match a regular file or a symbolic link "foo".
ca: Si el patró acaba amb un '/' només seleccionarà directoris. Per exemple "foo/" seleccionarà un directori anomenat "foo" i tots els seus continguts, però no un fitxer o enllaç simbòlic que s'anomeni "foo".

en: Image <img> Ctrl+G
ca: Imatge <img> Ctrl+G

en: Images
ca: Imatges

en: Important dates
ca: Dates importants

en: In all libraries
ca: A totes les llibreries

en: In this library
ca: En aquest llibreria

en: In this wiki
ca: En aquesta wiki

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Incorrect email or password
ca: La contrasenya o correu electrònic són incorrectes

en: Indent (Tab)
ca: Sagnat (Tab)

en: Info
ca: Informació

en: Input file extensions here, separate with ','
ca: Escrigui les extensions de fitxer separades per ','

en: Insert Hyperlink
ca: Insereix enllaç

en: Insert Image
ca: Insereix imatge

en: Insert picture (or just drag & drop)
ca: Insereix imatge (podeu arrossegar-la aquí)

en: Install and Sync Files
ca: Instal·la i sincronitza fitxers

en: Installing and Using Seafile Client
ca: Terminal Seafile instal·lat i funcionant.

en: Internal Error
ca: Error intern

en: Internal Server Error
ca: S'ha produït un error intern

en: Internal error
ca: Error intern

en: Internal error. Failed to delete %s.
ca: Error intern. No s'ha pogut eliminar %s.

en: Internal server error
ca: Error intern al servidor

en: Introduction
ca: Introducció

en: Invalid arguments
ca: Els arguments no són vàlids

en: Invalid destination path
ca: La ruta de destí no és vàlida

en: Invalid file format.
ca: Format de fitxer no vàlid.

en: Invalid url
ca: L'enllaç no és vàlid

en: Invalid user id.
ca: L'identificador d'usuari no és vàlid

en: It can not be blank and should be no more than 2048 characters.
ca: No pot estar buit i ha de tenir 2048 caràcters com a màxim.

en: It is required.
ca: És obligatori.

en: It's a newly-created blank file.
ca: S'ha creat un fitxer buit nou.

en: It's required.
ca: És obligatori

en: It's too long.
ca: És massa llarg

en: Italic (Ctrl/Cmd+I)
ca: Cursiva (Ctrl/Cmd+I)

en: Join Group
ca: Uneix-te al grup

en: Just now
ca: Ara mateix

en: Justify (Ctrl/Cmd+J)
ca: Justificat (Ctrl/Cmd+J)

en: Keep full history
ca: Conserva tot l'historial

en: Last Modifier
ca: Últim editor

en: Last Update
ca: Última actualització

en: Last modified by %(modifier)s, %(modify_time)s
ca: Última actualització: %(modifier)s, %(modify_time)s

en: Leave Share
ca: Deixa de compartir

en: Libraries
ca: Llibreries

en: Libraries - Share
ca: Llibreries - Compartit

en: Libraries shared as writable can be downloaded and synced by other group members. Read only libraries can only be downloaded, updates by others will not be uploaded.
ca: Les llibreries compartides amb permís d'escriptura poden ser descarregades i sincronitzades pels altres membres del grup. Les de només lectura poden ser descarregades però no actualitzades pels altres membres.

en: Library
ca: Llibreria

en: Library does not exist
ca: La llibreria no existeix

en: Library does not exist.
ca: Aquesta llibreria no existeix

en: Library is encrypted.
ca: La llibreria està encriptada.

en: Library name is required
ca: El nom de la llibreria és obligatori

en: Link something
ca: Crea un enllaç

en: Link:
ca: Enllaç:

en: Links
ca: Enllaços

en: Links - Share
ca: Enllaços - Compartit

en: List item
ca: Element de la llista

en: Load
ca: Carrega

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Log In
ca: Inicia sessió

en: Log Out
ca: Tanca la sessió

en: Log in again
ca: Torna a iniciar sessió

en: Log out
ca: Tanca la sessió

en: Logged out
ca: S'ha finalitzat la sessió

en: Make Public
ca: Dóna aquest públic

en: Max number of files exceeded
ca: S'han excedit el nombre màxim de fitxers

en: Members
ca: Membres

en: Members:
ca: Membres:

en: Message
ca: Missatge

en: Messages
ca: Missatges

en: Messages with %(name)s
ca: Missatges amb %(name)s

en: Mine
ca: Pròpies

en: Modification Details
ca: Detall de la modificació

en: Modified
ca: Actualitzat

en: Modified %(file)s
ca: %(file)s actualitzades

en: Modified files
ca: Fitxers modificats

en: Modifier
ca: Modifica

en: More
ca: Més

en: More Operations
ca: Més operacions

en: More operations
ca: Més operacions

en: Move
ca: Mou

en: Move Directory
ca: Mou el directori

en: Move File
ca: Mou el fitxer

en: Move selected directories/files to:
ca: Mou els fitxers/directoris seleccionats a:

en: Moved
ca: Traspassat

en: Moved directory
ca: S'ha traspassat el directori

en: My Groups
ca: Els meus grups

en: My Home
ca: Inici

en: My Library
ca: Personal

en: Name
ca: Nom

en: Name "%s" is not valid
ca: El nom "%s" no és vàlid

en: Name %s is not valid
ca: El nom %s no és vàlid

en: Name can't be empty
ca: El nom és obligatori

en: Name is required
ca: El nom és obligatori

en: Name is required.
ca: El nom és obligatori.

en: Name is too long (maximum is 255 characters)
ca: El nom és massa llarg (màxim de 255 caràcters)

en: Name:
ca: Nom:

en: New Directory
ca: Crea un directori

en: New File
ca: Crea un fitxer

en: New Group
ca: Crea un grup

en: New Library
ca: Crea una llibreria

en: New Message
ca: Crea un missatge

en: New Page
ca: Pàgina nova

en: New Password:
ca: Nova contrasenya:

en: New Replies
ca: Hi ha respostes noves

en: New directories
ca: Directoris nous

en: New files
ca: Fitxers nous

en: New password
ca: Contrasenya nova

en: New password confirmation
ca: Confirma la nova contrasenya

en: Next
ca: Següent

en: No Nickname
ca: Cap sobrenom

en: No activity now or the function is not supported.
ca: Actualment no hi ha activitat o bé aquesta funció no està implementada

en: No conflict in the merge.
ca: S'ha sincronitzat correctament

en: No discussions.
ca: No hi ha missatges

en: No file is shared to you
ca: No té cap fitxer compartit

en: No library is shared to you
ca: No s'està compartint cap llibreria

en: No library is shared to your groups
ca: No teniu cap llibreria compartida en els grups

en: No library is sharing to this group
ca: No hi ha cap llibreria compartida en aquest grup

en: No one has created any groups yet
ca: No s'ha creat cap grup

en: No path.
ca: Ruta inexistent

en: No public library
ca: No hi ha cap llibreria d'accés públic

en: No public library is in this group
ca: Aquest grup no té llibreries públiques

en: No result
ca: Cap resultat

en: None
ca: Cap

en: Not clear? Refresh it.
ca: Genera una nova imatge.

en: Note
ca: Nota

en: Note(optional)
ca: Nota (opcional)

en: Notices
ca: Novetats

en: Notification Detail
ca: Detalls de la notificació

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Number list
ca: Llista numerada

en: Numbered List <ol> Ctrl+O
ca: Llista numerada <ol> Ctrl+O

en: Old password
ca: Contrasenya antiga

en: Oldname is required
ca: El nom antic és obligatori

en: Once you and your friends sync a shared library onto your computers, you may add, delete or edit files in the library together.  Every change you make to the library will be automatically synced to others' computers.
ca: Una vegada els usuaris han compartit i sincronitzat una llibreria als seus terminals, poden afegir, eliminar o editar els fitxers conjuntament. Cada canvi que realitzin serà sincronitzat automàticament a tots els terminals.

en: Only administrators can make the group public
ca: Només els administradors poden fer el grup públic

en: Only an extension there, please input a name.
ca: Cal el nom complet, no només l'extensió.

en: Only group staff can remove member
ca: Només el gestors del grup poden afegir nous membres

en: Only keep a period of history:
ca: Només conserva l'historial dels darrers:

en: Only the owner of the library has permission to share it.
ca: Només el propietari de la llibreria pot compartir-la.

en: Operation succeeded.
ca: S'ha completat correctament.

en: Operations
ca: Operacions

en: Organization
ca: Organització

en: Origin
ca: Origen

en: Other Libraries
ca: Altres llibreries

en: Owner
ca: Propietari

en: Page "%s" already exists.
ca: La pàgina "%s" ja existeix.

en: Page History
ca: Historial de la pàgina

en: Pages
ca: Pàgines

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password (again)
ca: Repetiu la contrasenya

en: Password Change Successfully
ca: La contrasenya s'ha actualitzat

en: Password Modification
ca: Modificació de la contrasenya

en: Password Reset
ca: Reinicialitza la contrasenya

en: Password Reset Successfully
ca: S'ha reinicialitzat la contrasenya

en: Password again
ca: Repeteix la contrasenya

en: Password can't be empty
ca: La contrasenya és obligatòria

en: Password cannot be blank
ca: La contrasenya és obligatoria

en: Password changed successfully.
ca: La contrasenya s'ha actualitzat

en: Password is required.
ca: Es requereix contrasenya.

en: Password is too short
ca: La contrasenya és massa curta

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Passwords don't match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Password：
ca: Contrasenya:

en: Payment
ca: Pagament

en: Per page:
ca: Per pàgina:

en: Permission
ca: Permís

en: Permission denied
ca: S'ha denegat l'accés

en: Permission denied.
ca: Permís denegat.

en: Permission error: only group staff can add member
ca: No tens permís per afegir membres en aquest grup

en: Permissions
ca: Permisos

en: Personal Wiki
ca: Wiki personal

en: Personal Wiki Pages
ca: Pàgines de Wiki personals

en: Personal info
ca: Informació personal

en: Please check the network.
ca: Verifiqueu la connexió a la xarxa

en: Please choose a directory.
ca: Seleccioneu un directori.

en: Please choose how to view encrypted libraries online:
ca: Seleccioneu com mostrar les llibreries encriptades:

en: Please click and choose a directory.
ca: Seleccioneu un directori

en: Please click and choose a library.
ca: Seleccioneu una llibreria.

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
ca: Introduïu un nom d'usuari i contrasenyes correctes. Les majúscules i minúscules es consideren caràcters diferents.

en: Please enter a number
ca: Introduïu un nombre

en: Please enter emails or groups, or select some.
ca: Introduïu correus electrònics o grups, o bé seleccioneu-ne alguns.

en: Please enter emails, or select some.
ca: Introduïu o seleccioneu correus electrònics.

en: Please enter password
ca: Introduïu la contrasenya

en: Please enter the password again
ca: Torneu a introduir la contrasenya

en: Please enter the password.
ca: Introduïu la contrasenya.

en: Please input a discussion.
ca: Introduïu un missatge.

en: Please input at least an email.
ca: Introduïu un correu electrònic com a mínim.

en: Please select a file at first.
ca: Primer seleccioneu un fitxer.

en: Please select at least 1 group.
ca: Seleccioneu 1 grup com a mínim

en: Please select at least one contact.
ca: Seleccioneu un contacte com a mínim.

en: Please select at least one file type or input at least one file extension
ca: Seleccioneu un tipus de fitxer o introduïu una extensió com a mínim.

en: Please select the avatars that you would like to delete.
ca: Seleccioneu els avatars que s'han d'eliminar

en: Please specify history ID
ca: Especifiqueu un identificador d'historial

en: Post a discussion to group
ca: Publica un missatge al grup

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Previous
ca: Anterior

en: Private Share
ca: Compartit en privat

en: Processing...
ca: Processant...

en: Profile
ca: Perfil

en: Profile Setting
ca: Configuració

en: Quit
ca: Surt

en: Quit Group
ca: Surt del grup

en: Read-Only
ca: Només lectura

en: Read-Write
ca: Lectura-Escriptura

en: Really want to delete this discussion?
ca: Esteu segurs que voleu eliminar aquest missatge?

en: Really want to delete your account?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el seu compte?

en: Really want to dismiss this group?
ca: Esteu segur que voleu abandonar el grup?

en: Recovered deleted directory
ca: S'ha recuperat el directori eliminat

en: Redo (Ctrl/Cmd+Y)
ca: Refés (Ctrl/Cmd+Y)

en: Redo - Ctrl+Shift+Z
ca: Refés - Ctrl+Shift+Z

en: Redo - Ctrl+Y
ca: Refés - Ctrl+Y

en: Reduce indent (Shift+Tab)
ca: Redueix sagnat (Shift+Tab)

en: Register
ca: Registre

en: Registration complete
ca: El registre d'usuari a finalitzat

en: Registration complete, please wait for administrator to activate your account.
ca: El procés de registre a finalitzat correctament. Pròximament l'administrador activarà la seva compte d'usuari.

en: Remember me for %(remember_days)s days
ca: Recorda la sessió durant %(remember_days)s dies

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove Hyperlink
ca: Elimina enllaç

en: Remove format
ca: Elimina el format

en: Removed
ca: Eliminat

en: Removed directory
ca: S'ha eliminat el directori

en: Removed successfully
ca: S'ha eliminat correctament

en: Rename
ca: Reanomena

en: Rename Directory
ca: Reanomena el directori

en: Rename File
ca: Reanomena el fitxer

en: Rename Group To
ca: Reanomena el grup a

en: Renamed
ca: Reanomenat

en: Renamed directory
ca: S'ha reanomenat el directori

en: Renamed or Moved %(file)s
ca: %(file)s reanomenades

en: Renamed or Moved files
ca: Fitxers moguts o reanomenats

en: Reply
ca: Respon

en: Repo id is required
ca: L'identificador de repositori és obligatori

en: ResetPwd
ca: ReiniContra

en: Restore
ca: Restaura

en: Restore Library
ca: Restaura la llibreria

en: Result
ca: Resultat

en: Reverted file "%(file)s" to status at %(time)s.
ca: S'ha restaurat el fitxer "%(file)s" a l'estat de %(time)s.

en: Reverted library to status at
ca: S'ha restaurat la llibreria al estat de

en: Revoke Admin
ca: Revoca el permís d'administrador

en: Revoke Public
ca: Revoca l'accés públic

en: Save To:
ca: Guarda a:

en: Save passwords in your browser.
ca: Guarda les contrasenyes al navegador.

en: Save to...
ca: Guarda a...

en: Saving...
ca: Guardant...

en: Seafile Wiki enables you to organize your knowledge in a simple way. The contents of wiki is stored in a normal library with pre-defined file/folder structure. This enables you to edit your wiki in your desktop and then sync back to the server.
ca: La Wiki del Seafile permet organitzar el coneixement d'una forma senzilla. Les pàgines de la wiki es guarden en una llibreria normal en forma de fitxers i directoris. Això permet editar-la des del seu ordinador i sincronitzar-la amb el servidor com qualsevol altre fitxer.

en: Seafile for Windows, Mac and Linux
ca: Seafile per Windows, Mac i Linux

en: Seafile supports wildcards in the pattern. For example, "foo/*" matches "foo/1" and "foo/hello". "foo/?" matches "foo/1" but not "foo/hello". Note that the wildcard character * recursively matches all the paths under a folder. For instance, "foo/*.html" matches "foo/a.html" and "foo/templates/b.html".
ca: Seafile admet comodins en els patrons. Per exemple, "foo/*" és vàlid per "foo/1" i també per "foo/hola". En canvi "foo/?" és vàlid per "foo/1" però no per "foo/hola". A més el comodí * és recursiu, és a dir, "foo/*.html" és vàlid per "foo/a.html" però també per "foo/plantilles/b.html".

en: Search Files
ca: Cerca fitxers

en: Search Library
ca: Cerca a la llibreria

en: Search User
ca: Cerca un usuari

en: Search files in this library
ca: Cerca fitxers a la llibreria

en: Search files in this wiki
ca: Cerca fitxers al wiki

en: Select contacts
ca: Seleccioneu els contactes

en: Self-introduction
ca: Introducció

en: Send
ca: Envia

en: Send a message...
ca: Envia un missatge...

en: Send message
ca: Envia un missatge

en: Send passwords to the server.
ca: Envia les contrasenyes al servidor.

en: Send to:
ca: Envia a:

en: Sending shared link failed. Email service is not properly configured, please contact administrator.
ca: No s'ha pogut enviar l'enllaç. El servei de missatgeria no està ben configurat, aviseu l'administrador.

en: Sending...
ca: Enviant...

en: Sent successfully, the group admin will handle it.
ca: S'ha notificat al administrador del grup.

en: Server Version:
ca: Versió del servidor:

en: Set Admin
ca: Activa el permís d'administrador

en: Set Quota
ca: Estableix quota

en: Set to current
ca: Estableix com a actual

en: Set user storage limit
ca: Estableix el límit d'espai

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings saved.
ca: S'ha guardat la configuració.

en: Share
ca: Comparteix

en: Share Admin
ca: Comparteix l'administració

en: Share From
ca: Compartit desde

en: Share Permission
ca: Permís per compartir

en: Share To
ca: Comparteix amb

en: Share an existing personal library to the group.
ca: Compateix una llibreria personal amb el grup.

en: Shared
ca: Compartides

en: Shared By
ca: Compartit per

en: Shared by:
ca: Compartit per:

en: Shared to all members successfully, go check it at <a href="%s">Shares</a>.
ca: S'ha compartit amb tots els membres, podeu comprovar-ho a <a href="%s">Compartit</a>.

en: Shares
ca: Compartit

en: Sharing
ca: Compartint

en: Sharing a library to a group
ca: Compartint una llibreria amb un grup

en: Sharing to a group
ca: Compartint amb el grup

en: Signup
ca: Registra't

en: Size
ca: Mida

en: Size:
ca: Mida:

en: Small
ca: Petita

en: Smaller header
ca: Destacat secondari

en: Smaller than %(max_file_size)s
ca: Més petit que %(max_file_size)s

en: So even the adminastrator of the servers cannot view your encrypted data without the password.
ca: D'aquesta manera ni tan sols l'administrador pot veure els vostres fitxers sense la contrasenya d'encriptació.

en: Sometimes you don't want to sync some files or folders inside a library. To achieve this, you can create a file named seafile-ignore.txt in the root folder of this library. In this special file, you specify the files and folders that Seafile should not sync. Each line in this file specifies a pattern. The following pattern format are supported.
ca: En cas de que vulgueu excloure alguns fitxers o directoris de la sincronització podeu crear un fitxer anomenat seafile-ignore.txt al directori arrel de la llibreria. En aquest fitxer podeu definir, un per línia, els patrons de fitxers o directoris a excloure. Els patrons admeten la següent sintaxis.

en: Sorry, but the requested page could not be found.
ca: No s'ha pogut localitzar la pàgina sol·licitada.

en: Sorry, this user is not registered yet.
ca: Aquest usuari encara no està registrat.

en: Space Used
ca: Espai ocupat

en: Standard Syntax
ca: Sintaxi estàndard

en: Starred
ca: Destacades

en: Stars
ca: Destaca

en: Start
ca: Inicia

en: Status
ca: Estat

en: Strikethrough
ca: Sobreratllat

en: Strong <strong> Ctrl+B
ca: Negreta <strong> Ctrl+B

en: Sub-libraries
ca: Sub-llibreries

en: Sub-library
ca: Sub-llibreria

en: Sub-library Setting
ca: Configuració de la sub-llibreria

en: Submit
ca: Envia

en: Submit failed. Please check the network.
ca: No s'ha pogut enviar. Verifiqueu la connexió a la xarxa.

en: Successfully Deleted %s
ca: S'ha eliminat %s

en: Successfully activated "%s".
ca: S'ha activat "%s".

en: Successfully added %s to contacts.
ca: S'ha afegit %s a la llista de contactes

en: Successfully added user %s.
ca: S'ha registrat l'usuari %s.

en: Successfully added user %s. An email notification has been sent.
ca: S'ha registrat l'usuari %s. S'ha enviat una notificació per correu electrònic.

en: Successfully added user %s. An error accurs when sending email notification, please check your email configuration.
ca: S'ha registrat l'usuari %s. Però no s'ho pogut notificar per correu electrònic. Reviseu la configuració del correu.

en: Successfully added user %s. But email notification can not be sent, because Email service is not properly configured.
ca: S'ha registrat l'usuari %s. No s'ha pogut notificar per correu electrònic. Reviseu la configuració del servei de missatgeria.

en: Successfully added.
ca: S'han afegit correctament.

en: Successfully added. An email has been sent. | Successfully added. %(count)s emails have been sent.
ca[0]: S'ha afegit i notificat per correu electrònic correctament.
ca[1]: S'han afegit correctament. %(count)s notificats per correu electrònic.

en: Successfully cleared all notices.
ca: S'han arxivat les notícies

en: Successfully deactivated "%s".
ca: S'ha desactivat "%s".

en: Successfully deleted
ca: S'ha eliminat correctament

en: Successfully deleted %s
ca: S'ha eliminat %s

en: Successfully deleted the requested avatars.
ca: Els avatars s'han eliminat correctament

en: Successfully disable "Personal Wiki".
ca: S'ha desactivat la Wiki personal.

en: Successfully disable "Wiki".
ca: La "Wiki" s'ha desactivat.

en: Successfully edited %s.
ca: S'ha actualitzat %s

en: Successfully edited profile.
ca: S'ha actualitzat el perfil.

en: Successfully enable "Personal Wiki".
ca: S'ha activat la Wiki personal.

en: Successfully enable "Wiki".
ca: La "Wiki" s'ha activat.

en: Successfully posted to %(groups)s.
ca: S'ha enviat a %(groups)s.

en: Successfully removed share
ca: S'ha eliminat la compartició

en: Successfully renamed group to "%s".
ca: S'ha reanomenat el grup a "%s".

en: Successfully reset password
ca: La contrasenya s'ha reinicialitzat

en: Successfully reset password to %(passwd)s for user %(user)s.
ca: S'ha reinicialitzat la contrasenya a %(passwd)s per l'usuari %(user)s.

en: Successfully reset password to %(passwd)s for user %(user)s. But email notification can not be sent, because Email service is not properly configured.
ca: S'ha reinicialitzat la contrasenya %(passwd)s de l'usuari %(user)s. Però no s'ha pogut notificar per correu electrònic. El servei de missatgeria no està ben configurat.

en: Successfully reset password to %(passwd)s, an email has been sent to %(user)s.
ca: S'ha reinicialitzar la contrasenya a %(passwd)s. S'ha notificat per correu a %(user)s.

en: Successfully reset password to %(passwd)s, but failed to send email to %(user)s, please check your email configuration.
ca: S'ha reinicialitzat la contrasenya a %(passwd)s, però no s'ha pogut enviar un correu electrònic a %(user)s. Reviseu la configuració del correu.

en: Successfully reset password.
ca: La contrasenya s'ha reinicialitzat

en: Successfully revert %(path)s to <a href="%(root)s">root directory.</a>
ca: S'ha revertit %(path)s al <a href="%(root)s">directori arrel.</a>

en: Successfully revert %(path)s to <a href="%(url)s">root directory.</a>
ca: S'ha revertit %(path)s al <a href="%(url)s">directori arrel.</a>

en: Successfully revert <a href="%(url)s">%(path)s</a>
ca: S'ha revertit <a href="%(url)s">%(path)s</a>

en: Successfully revoke the admin permission of %s
ca: S'ha revocat el permís d'administrador a %s

en: Successfully saved.
ca: S'ha guardat correctament.

en: Successfully set "%s" as your default library.
ca: S'ha marcat "%s" com a llibreria per defecte.

en: Successfully set %s as admin
ca: S'ha establert %s com administrador

en: Successfully shared %s.
ca: %s s'ha compartit

en: Successfully transfered.
ca: S'ha transferit correctament.

en: Successfully unshared "%s".
ca: S'ha deixat de compartir "%s".

en: Successfully unstarred.
ca: S'ha deixat de destacar.

en: Successfully updated your avatar.
ca: L'avatar s'ha actualitzat correctament

en: Successfully uploaded a new avatar.
ca: El nou avatar s'ha carregat correctament

en: Successfully uploaded a new group avatar.
ca: El nou avatar de grup s'ha carregat correctament

en: System
ca: Sistema

en: System Admin
ca: Administrador de sistema

en: Telephone
ca: Telèfon

en: Telephone:
ca: Telèfon:

en: Text files
ca: Fitxers de text

en: Thanks for using our site!
ca: Gràcies per confiar en nosaltres.

en: Thanks for your participation!
ca: Gràcies per participar.

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
ca: Aquest correu electrònic no té cap compte associat. Verifiqueu que sigui correcte i estigui registrada.

en: The %(site_name)s team
ca: L'equip %(site_name)s

en: The encoding you chose is not proper.
ca: La codificació seleccionada no és vàlida.

en: The file does not exist.
ca: El fitxer no existeix.

en: The file is being processed, please wait...
ca: El fitxer s'està processant, un moment...

en: The group doesn't exist
ca: Aquest grup no existeix

en: The group has already created
ca: Aquest grup ja existeix

en: The group has already created in this org.
ca: Aquest grup ja existeix en aquesta organització

en: The library does not exist.
ca: La llibreria no existeix.

en: The library is encrypted.
ca: La llibreria està encriptada.

en: The link doesn't exist
ca: Aquest enllaç no existeix

en: The message doesn't exist
ca: El missatge no existeix

en: The owner of this library has run out of space.
ca: El propietari d'aquesta llibreria ha excedit el seu límit de capacitat.

en: The password will be kept in the server for only 1 hour.
ca: El servidor guardarà la contrasenya només 1 hora.

en: The password won't be stored on Seafile cloud platform.
ca: La contrasenya no es guardarà als servidors de Seafile.

en: The space of owner is used up, upload failed
ca: No s'ha pujat el fitxer perquè s'ha exhaurit l'espai de disc del propietari

en: The two password fields didn't match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: There is already a group with that name.
ca: Aquest nom de grup ja existeix

en: There's a saved draft for this file, would you like to load it?
ca: Hi ha un esborrany guardat per aquest fitxer, voleu mostrar-el?

en: This account is inactive.
ca: Aquest compte està deshabilitat

en: This group currently has no wiki
ca: Aquest grup no té la wiki activada

en: This group is public.
ca: Aquest grup és públic

en: This library is encrypted. Please input the password if you want to browse it online. And the password will be kept in the browser for only 1 hour.
ca: Aquesta llibreria està encriptada. Heu d'introduir la contrasenya per tal de veure'n el contingut. La contrasenya només es guardarà durant 1 hora al servidor.

en: This library is encrypted. Please input the password if you want to browse it online. And the password will be kept on the server for only 1 hour.
ca: Aquesta llibreria està encriptada. Heu d'introduir la contrasenya per tal de veure'n el contingut. La contrasenya només es guardarà durant 1 hora al servidor.

en: This operation will not be reverted. Please think twice!
ca: Atenció, aquesta operació és irreversible.

en: This value must be of length 40
ca: Aquest valor ha de ser de longitud 40

en: Time
ca: Data

en: Time:
ca: Data:

en: Tip: 0 means default limit
ca: Consell: El 0 equival al límit per defecte

en: Tip: A snapshot will be generated after modification, which records the library state before this modification.
ca: Consell: Abans d'una modificació es realitza una captura de l'estat en què es troba la llibreria.

en: Tip: enter "all" to share to public library.
ca: Consell: Introduïu "tots" per donar accés públic a la llibreria.

en: Tip: must be organization members or organization groups, enter "all" to share to public library.
ca: Consell: cal que siguin membres o grups de l'organització, introduïu "tots" per donar-li accés públic.

en: Tip: the latter way is more secure, but it is not supported well by all browsers. We advise you to use the latest version of Chrome or Firefox.
ca: Consell: l'últim sistema és el més segur, però no tots els navegadors la suporten. Us recomanem que feu servir l'última versió del Chrome o el Firefox.

en: Tip: you can search by keyword in name or owner or both.
ca: Consell: pot cercar per paraula clau al nom i al propietari

en: Tip:a new version will be generated after each modification, and you can restore the file to a previous version.
ca: Consell: Cada cop que es fa una modificació es guarda una nova versió i sempre podeu restaurar les anteriors.

en: Tips
ca: Consells

en: To
ca: A

en: To Others
ca: Pels altres

en: To maximize your data security, deletion of file libraries on the website and on your computer are not "synced" automatically.
ca: Per evitar perdre dades, la eliminació d'una llibreria a la web o al seu terminal no es sincronitza i vós ha d'eliminar els fitxers de la llibreria manualment.

en: To see this
ca: Per mostrar això

en: To share an encrypted library with your friends, you also need to tell them the password.
ca: Tots els usuaris que vulguin accedir a una llibreria encriptada necessitaran la contrasenya d'encriptació.

en: To view it online, you can use firefox, chrome or IE 9.
ca: Per visualitzar-ho a la web pot fer servir firefox, chrome o IE 9.

en: Traffic this month:
ca: Accessos mensuals:

en: Transfer
ca: Transfereix

en: Transfer Group To
ca: Transfereix el grup a

en: Transfer Library
ca: Transfereix la llibreria

en: Transfer Ownership
ca: Transfereix la propietat

en: Transfer this library to another user:
ca: Transfereix aquesta llibreria a un altre usuari:

en: Trash
ca: Paperera

en: URLError: failed to open file online
ca: URLError: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: Unable to access file
ca: No es pot accedir al fitxer

en: Unable to download "%s"
ca: No s'ha pogut descarregar "%s"

en: Unable to download directory "%s": size is too large.
ca: No s'ha pogut descarregar el directori "%s" perquè és massa gran.

en: Unable to edit file
ca: No es pot editar el fitxer

en: Unable to view file
ca: No es pot visualitzar el fitxer

en: Unable to view library modification
ca: No es poden visualitzar les modificacions de la llibreria

en: Unable to view recycle page
ca: No es pot visualitzar la pàgina de reciclar

en: Underline (Ctrl/Cmd+U)
ca: Subratllat (Ctrl/Cmd+U)

en: Undo (Ctrl/Cmd+Z)
ca: Desfés (Ctrl/Cmd+Z)

en: Undo - Ctrl+Z
ca: Desfés - Ctrl+Z

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: Unknown file encoding
ca: Codificació de fitxer desconeguda

en: Unshare
ca: Elimina compartició

en: Unshare "%s" successfully.
ca: S'ha deixat de compartir "%s".

en: Unstar
ca: No destaquis

en: Update
ca: Actualitza

en: Update file
ca: Actualitza el fitxer

en: Upload
ca: Puja

en: Upload Avatar
ca: Puja un avatar

en: Upload Files
ca: Puja fitxers

en: Upload Link
ca: Enllaç de pujada

en: Upload Link:
ca: Enllaç de pujada:

en: Upload Links
ca: Enllaços de pujada

en: Upload New Avatar:
ca: Puja un nou avatar:

en: Upload New Image
ca: Puja una nova imatge

en: Upload file
ca: Puja el fitxer

en: Upload files to <span class="op-target">%(dir_name)s</span>
ca: Puja els fitxers a <span class="op-target">%(dir_name)s</span>

en: Uploaded bytes exceed file size
ca: El total de bytes pujats és superior a la mida del fitxer

en: Uploading ...
ca: Pujant les dades...

en: Url Prefix
ca: Prefix URL

en: Used
ca: Usat

en: Used:
ca: Actual:

en: User %s is not found.
ca: No s'ha trobat l'usuari %s.

en: User <a href='%(user_profile)s'>%(username)s</a> has asked to join group <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>, verification message: %(join_request_msg)s
ca: En <a href='%(user_profile)s'>%(username)s</a> ha sol·licitat unir-se a <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>. Missatge de verificació: %(join_request_msg)s

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username %s is not valid.
ca: El nom d'usuari %s no és vàlid.

en: Username is required
ca: El nom d'usuari és obligatori

en: Users
ca: Usuaris

en: Verification Message
ca: Missatge de verificació

en: Verification message can't be empty
ca: El missatge de verificació és obligatori

en: Verification message is too long (maximun is 255 characters)
ca: El missatge de verificació és massa llarg (màxim de 255 caràcters)

en: Video
ca: Vídeos

en: View
ca: Mostra

en: View Snapshot
ca: Visualitza la captura

en: Viewing an encrypted library
ca: Visualitzant un llibreria encriptada

en: Visits
ca: Visites

en: We will send you an email to set new password
ca: Rebrà un correu electrònic per tal d'establir una nova contrasenya

en: Web Site
ca: Lloc web

en: Welcome back, you are already signed in.
ca: S'ha iniciat sessió correctament. Benvingut.

en: Welcome to Seafile!
ca: Benvingut a Seafile

en: Wiki History
ca: Historial

en: Wiki Pages
ca: Pàgines de la wiki

en: Wiki does not exists.
ca: El "Wiki" no existeix.

en: Wiki is not found.
ca: No s'ha trobat la "Wiki"

en: Wrong password
ca: La contrasenya no és correcte

en: Wrong repo id
ca: Identificador incorrecte

en: Yes
ca: Sí

en: You already have %(nb_avatars)d avatars, and the maximum allowed is %(nb_max_avatars)d.
ca: Teniu %(nb_avatars)d avatars, i el màxim permès és de %(nb_max_avatars)d.

en: You are already in the group.
ca: Ja pertany al grup.

en: You are not in any groups
ca: No pertany a cap grup

en: You can also create a library from a local folder.
ca: De qualsevol directori local en podeu crear una llibreria.

en: You can click "Add Group" button under "Group" label to create a group.
ca: Podeu clicar "Afegeix grup" per crear un nou grup.

en: You can create a library to organize your files. For example, you can create one for each of your projects. Each library can be synchronized and shared separately.
ca: Podeu crear una llibreria per organitzar els vostres fitxers. Per exemple, podeu crear una llibreria nova per cada projecte i sincronitzar-les de forma independent.

en: You can create a public library by clicking "New Library" button, others can view and download this library.
ca: Podeu crear una llibreria clicant a "Crea una llibreria" i tothom la podrà descarregar.

en: You can create a sub-library from a directory inside a library. A sub-library can be independently synced and shared. Files in the sub-library will be automatically kept in sync with those in the directory of the origin library.
ca: Podeu crear una sub-llibreria amb un directori de dins d'una llibreria. Una sub-llibreria es pot sincronitzar i compartir de forma independent i en tot moment es mantindrà sincronitzada amb la llibreria superior.

en: You can go to the following page and upload your files:
ca: Podeu anar a la següent pàgina i pujar fitxers:

en: You can not send message to yourself.
ca: Vós no podeu ser el destinatari del missatge.

en: You can only create %d groups.<a href="http://seafile.com/">Upgrade account.</a>
ca: Només pot crear %d grups. <a href="http://seafile.com/">Actualitzi el compte</a>

en: You can only invite %d members.<a href="http://seafile.com/">Upgrade account.</a>
ca: Només pot convidar a %d membres. <a href="http://seafile.com/">Actualitzi el compte.</a>

en: You can share a single file with a registered user if you don't want to share a whole library.
ca: Podeu compartir un sol fitxer amb un usuari registrat sense necessitat de compartir tota la llibreria.

en: You can share libraries by clicking the "New Library" button above or the "Share" icon on your libraries list.
ca: Pot compartir una llibreria clicant a "Crea una llibreria" o bé a la icona "Comparteix" del llistat.

en: You can share libraries to your friends and colleagues by clicking the share icon of your own libraries in your home page or creating a new library in groups you are in.
ca: Podeu compartir llibreries amb altres usuaris clicant la icona de comparteix a la pàgina d'inici o bé creant una nova llibreria en un dels grups que en sou membre.

en: You can share the generated link to others and then they can upload files to this directory via the link.
ca: Pots compartir aquest enllaç amb qui vulguis i podrà penjar fitxers directament en aquest directori.

en: You can star important files by clicking the "Star" button on file viewing page, and they will be listed here.
ca: Podeu destacar els fitxers importants clicant "Destaca" a la pàgina de visualització del fitxer.

en: You can use IE 10 or other browsers, for example, firefox, to view it online.
ca: Pot fer servir IE 10 o altres navegadors com el firfox per veureu a la web.

en: You can't access this library.
ca: No té permís per accedir aquesta llibreria.

en: You cannot add yourself.
ca: No és possible afegir-vos a la llista de contactes.

en: You cannot share the library in this way.
ca: No podeu compartir la llibreria d'aquesta manera

en: You do not have personal wiki
ca: No teniu cap wiki personal

en: You don't have any contacts
ca: No tens cap contacte

en: You don't have any download link
ca: No teniu cap enllaç de descarrega

en: You don't have any library at present
ca: No teniu creada cap llibreria

en: You don't have any private shared files
ca: No teniu cap fitxer compartit en privat

en: You don't have any starred files yet
ca: No teniu cap fitxer destacat

en: You don't have any upload link
ca: No teniu cap enllaç per pujar fitxers

en: You don't have permission to access the library.
ca: No teniu permís per accedir a la llibreria.

en: You don't have permission to save %s.
ca: No teniu permís per guardar %s.

en: You don't have the permission.
ca: No té autorització

en: You have no avatars to delete. Please <a href="%(avatar_change_url)s">upload one</a> now.
ca: No hi ha avatars per eliminar. <a href="%(avatar_change_url)s">Pugeu-ne un de nou</a>.

en: You have no library sharing with %(to_email)s.
ca: No esteu compartit cap llibreria amb %(to_email)s.

en: You have not created any libraries
ca: No podeu crear cap llibreria

en: You have not created any sub-libraries
ca: No tens cap sub-llibreria creada.

en: You have not renamed it.
ca: No ha estat reanomenat.

en: You have not shared any folder
ca: No ha compartit cap directori

en: You have not shared any library
ca: No estàs compartint cap llibreria

en: You have two ways to share a library to a group
ca: Disposa de dues maneres per compartir una llibreria amb un grup

en: You have updated your avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.
ca: Vós ha actualitzat l'avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
ca: Per poder iniciar sessió el navegador ha de tenir les 'cookies' activades.

en: Your current avatar:
ca: Avatar actual:

en: Your default library:
ca: La llibreria per defecte:

en: Your email used in login:
ca: El seu correu electrònic:

en: Your file is too big (%(size)s), the maximum allowed size is %(max_valid_size)s
ca: El fitxer és massa gran (%(size)s), el màxim permès és de %(max_valid_size)s

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
ca: La contrasenya antiga no coincideix. Torneu a introduir-la.

en: Your password has been changed successfully.
ca: La contrasenya s'ha actualitzat

en: a month
ca: un mes

en: a week
ca: una setmana

en: advanced
ca: Avançat

en: after modification
ca: després de la modificació

en: all
ca: tot

en: all members
ca: Tots el membres

en: alt text
ca: Text alternatiu

en: auto detect
ca: detecció automàtica

en: before modification
ca: Abans de la modificació

en: bold
ca: negreta

en: contact is required
ca: El contacte és obligatori

en: days
ca: dies

en: defaut color
ca: Color per defecte

en: department
ca: departament

en: directory icon
ca: Icona de directori

en: discussion
ca: missatges

en: emails, separated by ','
ca: Correus electrònics separats per ','

en: emphasized text
ca: Text en cursiva

en: enter code here
ca: introduïu el codi aquí

en: enter image description here
ca: Introduïu la descripció de la imatge

en: enter link description here
ca: introduïu la descripció de l'enllaç

en: group id is not valid
ca: L'identificador de grup no és vàlid

[ctx: help]
en: Client
ca: Terminal

en: history
ca: historial

en: icon
ca: icona

en: in %(name)s
ca: a %(name)s

en: internal link to a file at this-library/folder/file.doc.
ca: enllaç intern a un fitxer: nom-llibreria/directori/fitxer.doc

en: internal link to a picture at this-library/images/pic.jpg.
ca: enllaç intern a una imatge: nom-llibreria/images/pic.jpg.

en: internal link to another wiki page.
ca: enllaç a una altre pàgina del wiki.

en: is encrypted
ca: està encriptat

en: italics
ca: cursiva

en: loading...
ca: carregant...

en: message is required
ca: El missatge és obligatori

en: message...
ca: missatge...

en: modification details
ca: detalls de la modificació

en: modification history
ca: Historial d'actualitzacions

en: name
ca: nom

en: next
ca: següent

en: note
ca: nota

en: online Rich Text format.
ca: Tipus de format "rich text"

en: optional title
ca: Títol opcional

en: or
ca: o

en: permission error
ca: permís incorrecte

en: personal-wiki
ca: wiki-personal

en: please add contacts at first
ca: Primer heu d'afegir contactes

en: prev
ca: anterior

en: send to: click to select contacts
ca: envia a: cliqueu per seleccionar els contactes

en: shared by:
ca: compartit per:

en: simple markup format.
ca: Tipus de format "simple markup"

en: snapshot
ca: Captura

en: snapshots
ca: captures

en: starred
ca: destacat

en: strong text
ca: text en negreta

en: telephone
ca: telèfon

en: to
ca: a

[ctx: true name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: true name]
en: Name:
ca: Nom:

en: unstarred
ca: no destacat

en: updated this file
ca: S'ha actualitzat el fitxer

en: you can also press ←
ca: també pots prémer ←

en: you can also press →
ca: també pots prémer →

en: ↑Top
ca: Superior
